PILLE-RIIN VILLEM

Pean ennast aednikuks, kellel on kogemusi nii taimede kasvatamise kui ka aedade kujundamise, rajamise ja hooldamise alal…

Alustasin 1998 aiandustarkuste ja taimede tundma õppimist Mati ja Mari Laane juures, kes on “Iluaianduse käsiraamatu” autorid.  Mari ja Mati olid need kes andsid mulle edasi aianduspisiku, millesse nakatumist ei olegi võimalik ravida.

1999 istutasime esimesed taimed oma puukooli, mis tegutseb siiani. Samal aastal sain käed valgeks ka haljastuse rajamise ja haljastustööde organiseerimisega. Nii rajamise kui organiseerimistöödega olen ka siiani pidevalt seotud olnud, tehes koostööd erinevate erialade esindajatega, kes aeg-ajalt taimede või niisama rohelise ala ja sellega seonduvate küsimustega kokku puutuvad.

2003 pakkusin ennast, tuntud aiakujundaja ja aedniku,  Irma Tungal´i juurde aiakujundust õppima. Meist said töökaaslased ja koostööpartnerid, kuni 2007 aasta novembrini, mil Irma siit ilmast lahkus.

2004 otsustasin lisaks praktilistele kogemustele omandada ka teoreetilisi teadmisi Räpina Aianduskoolis, aiakujunduse erialal.

1999 – …  rajanud üle 400, erineva suurusega, haljastusobjekti

2004 –…  koostanud ligi 300 erineva mahuga haljastusplaani ja -projekti

2003- … täiendanud end erialaliselt 30-l,  erineva sisuga, koolitusel mille hulgas on ka

Soome Vabariigis , eksamiga lõpetatud, haljastuse järelvalve koolitus.

2003 – …  aianduse- ja haljastusalane koostöö erinevate arhitektuuribüroode ja ehitusfirmadega

2011 – alustasin õpingutega Soome, Hämeenlinna kõrgkoolis maastiku planeerimise erialal.

Mind on inspireerinud aednikud, kes eelõige tunnevad taimi ning nende vajadustest lähtuvalt kujundanud ning rajanud suurepäraseid meistriteoseid- aedu, parke, avalikke ruume, mis kõnetavad paljusid ka üle aja ja inimeste.

Arvan, et nii nagu igal arhitektil peaks olema liivalossi ehitamise kogemus, peaks ka igal aedu kujundaval ja rajaval inimesel olnud aknalaual poolik munakoor mulla ja herneteraga…

Kutsun Teid endaga kaasa teekonnale aianduse imelisse maailma!

KAJASTATUD VÄLJAANNETES

VALIK VIDEOMATERJALE